Baner-uniwersalny na www_dlaBP-01

TATARSKI SZLAKIEM I ODKRYJ BIAŁORUŚ

25-28.07.2018

I dzień (25.07.2018)

00:15 Wyjazd z Głogowa – przejazd na Podlasie. Zwiedzanie: wieś Kruszyniany zamieszkana nadal przez Tatarów, w której znajduje się drewniany meczet z XVIII wieku oraz cmentarz muzułmański, Supraśl – miasto, w którym znajduje się między innymi prawosławny klasztor męski Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, Białystok zwiedzanie barokowego Zespołu Parkowo-Pałacowego Branickich, kościoła farnego, w którym pochowana jest kasztelanowa Izabela Branicka oraz soboru św. Mikołaja Cudotwórcy, Tykocin – zwiedzanie: pomnik Stefana Czarnieckiego, barokowa synagoga z 1642 roku – druga co do wielkości w Polsce, ruiny XV-wiecznego zamku. Przejazd do Sokółki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu po stronie polskiej.

II dzień (26.07.2018)

Śniadanie. Przejazd na stronę białoruską. Zwiedzanie Grodna malowniczo położone nad Niemnem miasto kojarzy się z Elizą Orzeszkową. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Synagogę Główną, której obecnie powoli przywraca się dawną świetność, katedrę św. Franciszka Ksawerego, wielokrotnie przebudowywany zespół zamkowy na wysokim brzegu Niemna oraz prawdopodobnie najstarszą cerkiew Grodna – św. Borysa i Gleba. Zachowane do dzisiaj świątynie różnych wyznań świadczą o wielowiekowym współistnieniu i przenikaniu się religii i kultur, brutalnie przerwanym drugą wojną światową. Wyjazd na Kanał Augustowski – perłę wśród szlaków wodnych Europy. W najbliższym sąsiedztwie Kanału znajdują się ruiny – słynnej linii Mołotowa – pasa umocnień rosyjskich ciągnących się wzdłuż granicy z Niemcami wytyczonej po podziale Polski dokonanym przez okupantów w 1939 roku. Rejs statkiem na kanale.  Powrót do Grodna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu

III dzień (27.07.2018)

Śniadanie.  Wyjazd z Grodna do Bohatyrowiczśladami bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wjazd do Białoruskiego Parku Narodowego „Puszcza Białowieska”. Zwiedzanie muzeum Puszczy Białowieskiej oraz spacer wzdłuż wolier ze zwierzętami ( żubry, ryś, dziki, wilki, sarny, jelenie, tarpany). Wizyta w siedzibie białoruskiego Dziadka Mroza. Przyjazd do Brześcia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

IV dzień (28.07.2018)

Śniadanie. Zwiedzanie Brześcia zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Chociaż imponujące fortyfikacje powstały jeszcze w czasach carskich, dzisiaj motywem przewodnim jest zdecydowanie Wielka Wojna Ojczyźniana, jak nazywa się tu II wojnę światową. Każda kolejna rocznica Zwycięstwa obchodzona jest wyjątkowo uroczyście. Już wejście do twierdzy uformowane w kształt gwiazdy, gdzie zwiedzającego wita podniosła muzyka wojskowa, wprowadza zwiedzającego w odpowiedni nastrój. Na dziedzińcu uwagę przyciąga monumentalna, socrealistyczna kompozycja Męstwo – obelisk i wieczny ogień upamiętniają obrońców Brześcia z 1941 r. W tym otoczeniu zaskakuje widok cerkwi św. Mikołaja – choć współczesna fortyfikacjom została podniesiona z ruin i zwrócona wiernym dopiero pod koniec XX w. Popołudniu powrót do Polski.

Cena: 870 zł/os.

Świadczenia: przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka pilota/przewodnika, przewodnik polski na Białorusi, 1 nocleg w hotelu po stronie polskiej, 2 noclegi w hotelach*** po stronie białoruskiej, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, bilety wstępu do muzeum w Nowym Zamku w Grodnie, rejs statkiem po Kanale Augustowskim, bilety wstępu do muzeum Puszczy Białowieskiej, wizyta w siedzibie białoruskiego Dziadka Mroza, ubezpieczenie ERV (KL 10 000 EUR i NNW 10 000 zł)

Do wzięcia udziału w wycieczce potrzebny będzie ważny paszport.