KOM Milicz Wielkanoc

MILICZ – KREATYWNY OBIEKT MULTIFUNKCYJNY

WIELKANOCNE PROGRAMY EDUKACYJNE
W POSZUKIWANIU MAGICZNEGO JAJKA – To magiczna i magnetyczna podróż przez kontynenty, niezwykłe wyspy, rozległe oceany i wysokie góry. Wystarczy kilka chwil, aby odwiedzić pałac rosyjskiego cara, zatańczyć w rytm afrykańskich bębnów czy wziąć udział w wyścigu na Wyspie Wielkanocnej. W najdalsze strony świata podróż odbywa się pociągiem, tratwą i balonem. Wszystko po to, by odnaleźć magiczne jajka, a wśród nich to najbardziej wyjątkowe. Program skierowany jest do szkół podstawowych.

DZWONY MAJĄ SKRZYDŁA – Jak obchodzi się Święta Wielkanocne w Europie? Nie wszędzie, jak w Polsce maluje się pisanki i chodzi do kościoła ze święconką. Lany poniedziałek nie zawsze polega na oblewaniu się wodą, a przygotowania do świąt mają różny wymiar religijny. Jest jednak coś, co łączy Wielkanoc w różnych regionach – koncepcja zmartwychwstania i nadziei, wyrażona symbolami odnowy – jajkami, budzącą się do życia roślinnością, żywiołami ognia i wody. W programie wskazujemy na różnice i podobieństwa obchodzenia Świąt Wielkanocnych w różnych kulturach europejskich, zachęcając dzieci do refleksji nad znaczeniem świątecznych tradycji w ich życiu i odpowiedzi na intrygujące pytania: Co kryje się w jajku? Czy dzwony mają skrzydła? I czy baby wielkanocne latają na miotłach? Program skierowany jest do przedszkoli i szkół podstawowych.

JAJKO NA WAGĘ ZŁOTA – Program jest fascynującą podróżą wehikułem czasu do XIX-wiecznej Rosji. W pracowni Faberge złotnicy tworzą, na zlecenie cara Aleksandra III, słynne złote jajka. To inspiracja dla uczestników gry. Zafascynowani sztuką Faberge, gracze muszą zdobyć surowce niezbędne do stworzenia złotniczych warsztatów, w których powstaną ich własne dzieła sztuki. Program skierowany jest do uczniów klas IV-VI SP i gimnazjum.

 WYSTAWA PISANEK Z CAŁEGO ŚWIATA (w cenie programu)

Cena: 22 zł/os. (przy grupie 44 uczestników + 4 opiekunów)
Świadczenia: transport autokarem.

Na realizację programu należy przeznaczyć – 20 zł/os.

Terminy – na zapytanie.

ZAPRASZAMY!